Havayolu firmalarından kar yağışı nedeniyle uçuş iptalleri…

Türk Hava Yolları’nın bazı seferleri beklenen kar yağışı nedeniyle iptal oldu. İşte THY’nin iptal edilen seferleri…

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul’da etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle 10 Mart’ta İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki bazı seferlerin iptal edildiğini duyurdu.

Konuya ilişkin THY’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; “Yolcularımızın dikkatine; 10 Mart tarihinde beklenen hava muhalefeti nedeniyle İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanları kalkışlı/varışlı bazı seferlerimiz iptal edilmiştir. Seferi iptal olan yolcularımız uçuş saatine kadar web sitemiz, mobil uygulamamız ve +90 850 333 0 849 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden değişiklik veya iade işlemlerini tamamlayabilirler” denildi.

Diğer yandan, AnadoluJet ve Pegasus da etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle 10 Mart’ta İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki bazı seferlerini iptal etti.

AnadoluJet, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 20 iç hat seferini olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal etti.

Pegasus’tan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

“Değerli misafirlerimiz, Sabiha Gökçen Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komitesi kararıyla, beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle aşağıdaki uçuşlarımız iptal edilmiştir.

Ücretsiz bilet değişikliği veya iptali yapmak isterseniz; flypgs.com/bilet-islemleri ve mobil uygulamamız aracılığıyla ya da çağrı merkezimiz üzerinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz” denildi.

THY biletlerini kontrol etmek için tıklayın.

Anadolujet biletlerini kontrol etmek için tıklayın.