Gündoğan’da denizde kaybolan genç 5 kilometre yüzmüş

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bugün sabah saatlerinde arkadaşı ile birlikte girdiği denizden çıkmayan M.L. için arama kurtarma ekipleri ve sahil güvenlik seferber olmuştu. M.L. Gündoğan koyundan 5 km ileride 6 saat sonra sağ olarak bulundu.

Kaynak Anterhaber.com

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gündoğan Mahallesi koyunda bu sabah saatlerinde arkadaşı Serdar S. İle birlikte denize giren ve kaybolan 25 yaşındaki M.L. ‘nin 5 kilometre yüzerek üç koy ilerideki Küçükbük Koyu’nda sahile çıktığı ortaya çıktı. Sahil güvenlik, Bodrumlu balıkçılar ve Bodrumlu dalgıçların Gündoğan koyunda arama kurtarma çalışmalarını yaklaşık 6 saat sürdürdüğü belirtildi.

5 kilometre yüzdükten sonra Küçükbük Koyu’nda sahile çıkan ve Gündoğan Mahallesi’ne tekrar 6 kilometre yürüyerek geri dönen M.L. yi görenler şok oldu.

M.L. verdiği ifadede “Ben sık sık uzun yüzmeyi severim. Bugünde arkadaşım ile denize girdim, kıyı kıyı uzun yüzeceğimi söyledim ama o duymamış, küçükbük Koyu’na kadar yüzdüm. Tekrar mahalleye gelince arandığımı öğrendim, şoke oldum” diye konuştuğu belirtildi.

Arama kurtarma çalışmalarına son verildi.