Bodrum’da Üvey kızına cinsel istismarda bulunan kişi tutuklandı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 16 yaşındaki üvey kızına cinsel istismarda bulunuan kişinin tutuklandığı belirtildi. Şahıs arasında 12-22 yıl hapis cezası istendi.

Kaynak Anterhaber.com

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan 43 yaşındaki S.K.’nın 2016 yılında 11 yaşındaki üvey kızına evde kimsenin olmadığı zamanlarda cinsel istismarda bulunduğu çocuğun tepki göstermesi üzerine ölümle tehdit etiği ortaya çıktı.

ARKADAŞI İLE PAYLAŞINCA ŞİKAYETÇİ OLDU

Durumu annesi ve yakın arkadaşlarına anlatan çocuğun, annesinin duruma inanmaması üzerine kız arkadaşlarının annelerinin yardımı ile Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulunduğu ve olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı belirtildi.

Gözaltına alına S.K. ise suçlamaları kabul etmeyerek iddiaların iftira olduğunu söyledi.

MESAJLAR DELİL OLDU

Polisin S.K.’nın telefonunda yaptığı incelemelerde ise kızının telefonuna  güzelim, sevgilim, seni çok seviyorum ve karım yazılı mesajlar gönderdiği ortaya çıktı. Şüpheli ile çocuğun cinsel içerikli fotoğrafları bulundu. Bunun üzerine gözaltına alınan S.K. çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi. S.K.’nın davasının devam ettiği ve 12-22 yıl arasında hakkında hapis cezası istendiği belirtildi.

Bodrum Kadın Dayanışma Derneği üyeleri ise davanın takipçisi olacaklarını belirterek “Çocuklarına en ufak bir şüpheli davranışa tanık olan büyüklerin uzmanlara ve adli mercilere çekinmeden şikayette bulunmalarını istiyoruz. Dernek olarak bu tür duruma maruz kalan çocuk ve kadınların yanındayız, her türlü desteği vermeye hazırız” diye konuştular.